T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ÇANKIRI / MERKEZ - Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi

Haberler

Kas

Çankırı Valiliği himayelerinde, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, Ilgaz Belediyesi ev sahipliğinde, Türk Kızılayı Çankırı Şubesi destekleriyle, Ilgaz Yıldıztepe İstiklal Yolu 100.Yıl Cumhuriyet Çalıştayı kapsamında Milli Yüzücü ve ressam Yusuf Akgün hocamızı misafir ettik. Engelsiz Sanat Engelsiz Empati konulu sunumuyla Adıyaman, Ankara, Bolu, Çorum, Safranbolu, Tokat, Konya, Niğde, Samsun dan gelen öğrenci ve öğretmenlerimize sunum gerçekleştiren Sayın Yusuf Akgünnhocamıza teşekkür ederiz. Programımıza katılım sağlayan Çankırı Valisi Sayın Mustafa Fırat Taşolar başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Muammer Öztürk, Türk Kızılayı Çankırı Şube Başkanı Sayın Ahmet Ulusoy, Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Sayın Orhan Çelik, Tokat Güzel Sanatlar Lisesi Müdür Sayın Yusuf Dursun'a katılımları ve destekleri için teşekkür ederiz.

Kas

Çankırı Valisi Sayın Mustafa Fırat Taşolar, İl Milli Egitim Müdürü Sayın Muammer Öztürk, Türk Kızılayı Çankırı Şube Başkanı Sayın Ahmet Ulusoy ile birlikte, Ilgaz Yıldıztepe İstiklal Yolu 100.Yıl Cumhuriyet Çalıştayı kapsamında faaliyete geçirdiğimiz Cumhuriyet Vagonumuzu ziyaret etti Cumhuriyet dönemine ait objelerin sergilendiği Vagonda, Öğrencilerimiz İdil Nur Arslan ve Ceylin Taskaldiran tarafından" Biz Cumhuriyeti Nasıl Kurduk" sunumu gerçekleştirildi. Valimiz Sayın Mustafa Fırat Taşolar, İl Milli Egitim Müdürü Sayın Muammer Öztürk'e Türk Kızılayı Çankırı Şube Başkanı Sayın Ahmet Ulusoy' ziyaretleri için teşekkür ediyor, ögrencileirimizi anlamlı sunumları için kutluyoruz.

Kas

Ilgaz Yıldıztepe İstiklal Yolu 100.Yıl Cumhuriyet Çalıştayı kapsamında okulumuzda misafir ettiğimiz Adıyaman, Ankara, Bolu, Çorum, Safranbolu, Samsun, Tokat, Konya, Niğde Güzel Sanatlar Liselerinden Resim Öğretmenlerimiz ve öğrencileri ile Çankırı Merkez gezisi ve Çankırı tanıtımı yapıldı.

Kas

Kas

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85'inci yılında Okulumuzda tören düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Okulumuz Din Kültürü Öğretmeni Murat Göktaş tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Değerler Eğitimi Kulübü Öğrencilerimiz tarafından Atatürk’ün hayatının anlatıldığı video, şiir ve 12 Müzik sınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” ile program sona erdi.Programda emeği geçen Değerler Eğitimi  Kulübü öğretmenlerimiz Raşit KIRLI ve Murat GÖKTAŞ’a, öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Ekm

İlimiz 125. Yıl Anaokulu 4/A Kır çiçekleri sınıfı öğrencileri Okulumuzu ziyaret etti. Okulumuzu gezdikten sonra üç boyutlu sanat atölye dersine misafir olarak, çamurdan heykel çalışmaları yapan minikler okulumuz öğrencileri ile eğlenceli vakit geçirdiler Ziyareti gerçekleştiren 125.Yıl Anaokulu Öğretmeni Sayın Berrin Başbuğ'a ve misafirlerimizle ilgilenen okulumuz öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederiz.

Ekm

İlimiz Merkez Toki Ortaokulu öğrencilerinden resim ve müziğe ilgisi olan 24 öğrenci okulumuzu ziyaret etti. Öğretmenleri Elif BİLGİ eşliğinde misafirimiz olan öğrencilere okulumuzun bölümleri ve alanları tanıtıldı. Ziyaretin düzenlenmesine katkıda bulunan Toki Ortaokulu idare ve öğretmenlerine teşekkür ederiz.

Ekm

12 - 15 Ekim 2023 tarihlerinde Ankara da düzenlenen iller arası Cumhuriyetimizin 100. Yıllı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kick Boks kupa müsabakasında okulumuz 12 resim sınıfı öğrencisi Sümeyye idilnur Aslan 3 maç yaparak Türkiye 1.olmuştur. Öğrencimizi ve Antrenörü Sayın Emre Aslan’ı tebrik eder başarılar dileriz.

Ekm

Selahattin inal Güzel Sanatlar Lisesi tarafindan"Gençlik ve Sosyal Medya İlişkisinde Medya Okuryazarlığının önemi  konulu Bilim söyleşisi gerçekleştirildi." TÜBİTAK tarafından düzenlenen Bilim Söyleşileri kapsamında gerçekleştirilen ve proje Yürütücülüğünü Mehtap Meydaneri'nin yaptığı söyleşide Çankırı Karatekin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Fatma Ceyda Baş tarafindan  öğrencilere bilgilendirme yapıldı.Öğrencilerimize bu imkani sunan TÜBİTAK kurumuna ve söyleşi konuğumuz Dr Öğretim Üyesi Fatma Ceyda Baş'a teşekkür ederiz.

Ekm

Dünyadaki diyabetli hasta sayısının yaklaşık 425 milyonu geçtiği , Ülkemizde de bu sayının 10 milyonun üzerinde olduğu ve her 7 erişkinden birinin diyabet hastası olduğu düşünülmektedir. Ve gün geçtikçe diyabetli hasta sayısı bir salgın gibi hızla artmaktadır. Özellikle ülkemizdeki diyabetli hasta sayısının dünyaya ve Avrupa ülkelerine göre çok daha fazla olduğu, ülkemizde bu kadar sık görülen ve hızla artan bu hastalığa dikkat çekebilmek, diyabetle mücadele edebilmek ve diyabet farkındalığını artırmak için  okulumuz öğrenci ve öğretmenlerine 06/Ekim /2023 cuma günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Diyetisyeni Sayın Buse Yılmaz tarafından "Diyabet ve Şeker Farkındalığı" Eğitimi gerçekleştirildi.

Ekm

Okulumuz Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi tarafından “Cumhuriyetin 100. Yılında Çankırı’da Sanat ” konulu resim sergisi açılışı İlimiz protokolünün katılımı ile gerçekleştirildi.

Ekm

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi 2023- 2024 Eğitim-Öğretim yılında,Cumhuriyetin Kuruluşunun 100. yılında  planladığı etkinliklerle  sanatseverlerle buluşuyor. 04/10/2023 saat 14:00 de Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi bahçesinde gerçekleşecek olan "Cumhuriyet'in 100. yılında  Çankırı da Sanat " konulu Sene başı resim sergisi  Çankırı halkının beğenisine sunulacak.170 eser ve 49 öğrencinin görev alacağı resim sergisine Sanatsever halkımız davetlimizdir...

Eyl

2023 Mezunları Gurur Tablomuz...

Haz

Çankırı’dan Besni'ye Kızılay’la Şefkat Yolculuğu projesi kapsamında Selahattin inal Güzel Sanatlar Lisesi ve Çankırı’da görev yapan Gönüllü öğretmenlerimizle Adıyaman’ın Besni ilçesinde Konteyner Kent sakinleriyle  Çocuk Şenliği ve acik hava sineması etkinliği  gerçekleştirdik. Moral depolayan çocukların gülüşleri  görülmeye değerdi.

#SensizOlmazKızılay

#ÇocukGulerseDünyaGüler

#TürkKızılay’ı155Yaşında

Haz

6 Şubat 2023 Pazartesi günü meydana gelen,
Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremde,
Güneydoğu Anadolu’nun büyük bir bölümünün etkilendiği Deprem bölgesinde yaşayan depremzedeler için,Türk Kızılayı Çankırı Şubesi ve Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi işbirliği ile Çankırı da görev yapan Gönüllü öğretmenlerimizle
Kızılay’la Şefkat Yolculuğuna çıkıyoruz…7,12 yaş arası çocuklarımıza sosyal destek vermeyi hedefleyen Projemizin İlk durağı Adıyaman Besni Konteyner Kent ve Şanlıurfa Halfeti Gürkuyu İlkokulu. Çünkü İyilik iyileştirir, Sanat güzelleştirir…
Biz birlikte Güzeliz Türkiye