T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ÇANKIRI / MERKEZ - Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi

Haberler

Eyl

2023 Mezunları Gurur Tablomuz...

Eyl

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi 9.10 ve 11.sınıflarına Müzik ve Resim alanlarında Ek Yetenek sınavı ile  öğrenci alınacaktır.

Haz

Çankırı’dan Besni'ye Kızılay’la Şefkat Yolculuğu projesi kapsamında Selahattin inal Güzel Sanatlar Lisesi ve Çankırı’da görev yapan Gönüllü öğretmenlerimizle Adıyaman’ın Besni ilçesinde Konteyner Kent sakinleriyle  Çocuk Şenliği ve acik hava sineması etkinliği  gerçekleştirdik. Moral depolayan çocukların gülüşleri  görülmeye değerdi.

#SensizOlmazKızılay

#ÇocukGulerseDünyaGüler

#TürkKızılay’ı155Yaşında

Haz

6 Şubat 2023 Pazartesi günü meydana gelen,
Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremde,
Güneydoğu Anadolu’nun büyük bir bölümünün etkilendiği Deprem bölgesinde yaşayan depremzedeler için,Türk Kızılayı Çankırı Şubesi ve Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi işbirliği ile Çankırı da görev yapan Gönüllü öğretmenlerimizle
Kızılay’la Şefkat Yolculuğuna çıkıyoruz…7,12 yaş arası çocuklarımıza sosyal destek vermeyi hedefleyen Projemizin İlk durağı Adıyaman Besni Konteyner Kent ve Şanlıurfa Halfeti Gürkuyu İlkokulu. Çünkü İyilik iyileştirir, Sanat güzelleştirir…
Biz birlikte Güzeliz Türkiye

Haz

Çankırı’dan Besni'ye Kızılay’la Şefkat Yolculuğu projesi kapsamında Selahattin inal Güzel Sanatlar Lisesi ve Çankırı’da görev yapan Gönüllü öğretmenlerimizle program öncesi Besni İlçe Kaymakamı Çağlar PARTAL ve Besni İlçe Milli Egitim Müdürü Sayın Mehmet DEMIREL'e ziyaret gerçekleştirdik. Bizleri ağırlayan Besni İlçe Kaymakamı Çağlar PARTAL ve Besni İlçe Milli Egitim Müdürü Sayın Mehmet DEMIREL ve ekibine çok teşekkür ederiz.

Haz

GÜZEL FANZİN 4. SAYISI ÖNSÖZÜ

Ne Güzel Söyler Mahsuni Şerif şu  beytinde…

“Güneşe saygıdandır, 

Çiçeğin Boyun Eğmesi. 

Bütün Aşklardan Yücedir, 

İnsanın İnsan Sevmesi  ” 

May

Okulumuz 2022-2023 eğitim öğretim yılı içerisinde yapılan çalışmalardan oluşan eserlerini vatandaşların beğenisine sundu.

30 Mayıs 2023 Salı günü Yunus AVM giriş katında düzenlenen sergi açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muharrem Ovacıklı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Cesur, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı  Cemile ŞAHİN ESKİSUCU, Türk Kızılayı Çankırı Şube Başkanı Ahmet Ulusoy, Türk Kızılayı Çankırı Şubesi Kadın Komisyonu Başkanı  Malike Uysal KURT , Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimler  Derneği Çankırı Şube Başkanı Yüksel Teke, Çankırı Çocukları Koruma Derneği Başkanı Fatma Yıldırım, okul yönetici, öğretmen ve öğrenciler katılım sağladı.

            Okulumuz 11 resim sınıfı öğrencilerinden oluşan 27 kişilik ekibin çalışmalarının yer aldığı sergide 41 adet eser yer aldı. Punch tasarım, geri dönüşüm, yağlı boya ve akrilik teknikleri ile yapılan çalışmalar katılımcıların beğenisini topladı. Sergide ayrıca, Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Orkestrası da müzik dinletisi gerçekleştirdi.
Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutlar teşekkür ederiz. Ayrıca her etkinligimizde bizlerden destegini ve evsahipliğini esirgemeyen Yunus Avm Müdürü Sayın Kemalettin DİN ve ekibine teşekkür ederiz.

Nis

Yeni yerler görmek, yeni ülkeler gezmek insanın ufkunu genişletir. Seyahat etmek insana özgüven, mutluluk, vizyon,  cesaret katar. Okul yılları boyunca münazara konusu olan o ünlü soruyu hatırlarsınız: "Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" Hem okuyan hem de gezen. Gezerken okuyan, okurken gezen. Okuduklarını, coğrafyada teyit ve tasdik eden diye cevap verilebilir bu soruya… Geziler de kitaplar gibi yeniliklere açılan pencerelerdir. İnsan gezdikçe daha iyi kavrar, öğrendiklerini pekiştirir. Okuduklarımızı pekiştirmenin bir yoludur seyahat etmek… Yeni coğrafyalara, yeni kültürlere, yeni maceralara kucak açmaktır.

Mrt

Selahattin  İnal Güzel Sanatlar Lisesi  Öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığının Kök Değerler Projesi ile 18 Mart Çanakkale  Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası kapsamında İlimiz Şehitliğini ziyaret etti.

Mrt

Erasmus projemiz kapsamında İspanya Cordobaya yapılan öğrenci hareketliliğinin haberlerinin yer aldığı Erasmus Gazetimizin 4. sayısı yayında...

Şbt

 Türkiye'de Liseler arasında yapılmış ilk Podcast olma özelliğini taşıyan Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Podcasti Türk Patent Kurumu tarafından tescillendi.

Şbt

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Proje Ekibi, İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK'e yolculuk öncesi veda ziyaretinde bulundular

Şbt

SELAHATTİN İNAL GÜZEL SANATLAR LİSESİ ÖĞRENCİLERİ "GÜZEL FANZİN"İN 2. SAYISINI YAYIMA HAZIRLADI

Ock

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri "Güzel Fanzin" adını verdikleri özgür dergilerini yayıma hazırladılar.

Elektronik ortamda yayın hayatına başlayan dergi, öğrencilerin sanatsal ve edebiyat alanında ürettikleri çalışmaları konu ediniyor. Adını  İngilizce dilinde Fanatic ve Magazine kelimelerinin kısaltmalarından alan Güzel Fanzin dergisinde öğrencilerin özgün ve yenilikçi birçok çalışması yer alıyor.

Ock

Okulumuzca 2020 yılında hayata geçirelen, okulumuzun ilk donanımlarının da sergilendiği OKUL MÜZESİ Milli Eğitim Bakanlığımızca örnek gösterilerek sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Vizyonu ile okulumuzu sosyal projeje ve faaliyetlere bir üst lige çıkaran tüm idareci ve personelimize şükranlarımızı sunarız.