T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ÇANKIRI / MERKEZ - Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi

Haberler

Mrt

Türkiye’de Liseler arasında yapılmış ilk Podcast olma özelliğini taşıyan Güzel Sanatlar Podcastin dördüncü sezonunun bu yeni şovunda Edebiyat Öğretmeni Hatice GEÇİM ve Okul Müdürü Mehtap MEYDANERİ, İl Afet ve Acil Durum Müdürü  Sayın Ahmet MATUR’un konuk olduğu, doğal afetler ve bu afetlere karşı almamız gereken önlemlerden söz edeceğimiz özel bir bölüm ile sizlerle olacak… 

Kayıt/ Miksaj: Orhan Berk EMİR

İçerik Düzenleme: Hatice GEÇİM

Konuk: Ahmet MATUR   Çankırı AFAD Müdürü

Sunum: Hatice GEÇİM-Mehtap MEYDANERİ

Cıngıl: Sezer DİNÇER 

Yayın Yönetmeni: Şafak YILMAZTÜRK 

Proje Genel Koordinatörü: Ali MEYDANERİ

Mrt

Türkiye’de Liseler arasında yapılmış ilk Podcast olma özelliğini taşıyan Güzel Sanatlar Podcastin dördüncü sezonunun bu yeni şovunda Edebiyat Öğretmeni Hatice GEÇİM ve Okul Müdürü Mehtap MEYDANERİ, nerdeyse bir açık hava hapishanesine dönen Filistin’de, Gazze’de an be an dünyanın gözünün önünde yaşanmasına karşın seyirci kalınan dramdan, işlenen insanlık suçundan söz edecek. 
Savaşın, haksızlığın hüküm sürdüğü tüm coğrafyalarda, Filistin’de Gazze’de yaşamını yitiren masumlara Allahtan rahmet diliyoruz… 
Müzik Direktörü/ Kayıt/ Miksaj: Orhan Berk EMİR
İçerik Düzenleme: Hatice GEÇİM
Müzik/Yorum/Mehtap MEYDANERİ/İsmail DOĞAN
Bağlama/İsmail DOĞAN
Gitar/Uğur UĞURLU 
Cıngıl: Sezer DİNÇER 
Yayın Yönetmeni: Şafak YILMAZTÜRK 
Proje Genel Koordinatörü: Ali MEYDANERİ

Mrt

İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin yıldönümü, İlimizde büyük bir coşkuyla kutlandı. Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Konser Salonunda düzenlenen programa, Çankırı Valisi Sayın M. Fırat Taşolar,  protokol üyeleri, STK temsilcileri, öğrenci ve vatandaşlar katılım sağladı. 

Program konser salonu girişinde öğrencilerin “İstiklal Yolu” nda kağnı ile mermi taşıma sahnesini canlandırmaları  ile başladı.Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan ve İstiklal Marşımızın  on  kıtasından en etkili sözlerin yer aldığı kaligrafi sergisi büyük ilgi topladı. Saat 10:30’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden program Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi koordinesinde gerçekleştirildi.Sunuculuğunu Okulumuz Edebiyat Öğretmeni Hatice Geçim’in yaptığı programda, Tarih  öğretmeni Mehmet Fatih Geçim tarafından Mehmet Akif ERSOY hakkında bilgi verildi. Anlatı "Milli Şair İstiklal Yolu"bölümünde Güzel Sanatlar Lisesi Orkestra ve korosu 

Milli Mücadele dönemi eserlerinin en güzide eserlerini seslendirirken  öğrencilerin, vatan, bağımsızlık, mücadele ve hürriyet konularını işleyen şiirleri seslendirmeleri izleyicilerden büyük alkış aldı. Programda ayrıca, Ege Yöresinden Zeybek ve İlimizin kültürünü yansıtan Yaren oyunları da yer alarak farklı kültürlerin Cumhuriyet çatısı altında yaşadıkları teması vurgulandı.

 Sayın Valimiz M. Fırat Taşolar program sonunda protokol üyeleri ve öğrencilerimizle fotoğraf çektirerek, programda emeği geçen öğretmen, öğrenci ve personele teşekkürlerini iletti.

 Programın hazırlanması ve sunumu aşamasında görev alan yönetici, öğretmen, öğrenci ve eğitim ailemizin tüm bireylerine teşekkür ederiz.

Mrt

Mrt

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi olarak kardeş  olulumuz olan,Şanlıurfa Halfeti  Gürkuyu İlk ve Ortaokuluna öğretmen ve öğrencilerimizin elleriyle ördükleri  berelerimiz ulaştı. Milli Eğitim Bakanlığı Çedes Projesi kapsamında ,Kardeşim Üşümesin" diyerek başlattığımız projemize destek verip yardımlarını esirgemeyen  başta projenin mimarı Görsel Sanatlar Öğretmenimiz  Fatih Harmanda olmak üzere,öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca projemize destek olan Çankırı Türk Kızılayı Şube  Başkanı  Ahmet Ulusoy 'a destekleri için yürekten teşekkür ederiz. Yüzlerce kilometre uzakta bulunan 205 minik kardeşimizin gülümsemesine vesile olduk. Allah razı olsun. Rabbim, Mü'minûn suresi 61.ayetinde şöyle buyurmuştur: "Onlardır hayırlara, yarışırcasına koşanlar ve onlardır hayırlarda önde bulunanlar."

Şbt

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Workshop serilerinde bu hafta konuğumuz  Ressam Efkan BEYAZ  oldu.Yaptığı iki saatlik canlı performans ile öğrencileri kendisine hayran bırakan Kıymetli hocamıza  Ankara'dan gelerek bizlere vakit ayırdığı icin teşekkür ederiz. 

EFGAN BEYAZ KİMDİR?

1961 Yılında Ankara'da doğdu. Lise yıllarında Eşref ÜREN ve Osman Zeki ORAL'dan resim dersleri aldı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Resim Bölümü'nü bitirdi. 1983-1984 yıllarında Uluslararası Fuar ve Dekorasyon (UFD) Şirketinde grafiker olarak çalıştı. 1985 yılında TRT'de ressam/illüstratör olarak göreve başladı. Animasyon, hikâye resimleri ve aylık TRT dergisine karikatürler yaptı. 1990-2000 yılları arasında ise PTT Pul Müdürlüğüne pullar hazırladı. 2004 yılında Eurovision Şarkı Yarışmasında 36 ülke sanatçısının karikatürlerini çizdi. 2000 yılından itibaren Luna Park Ressamlığı yapmaya başladı. Yaptığı işleri genelde yurtdışına ihraç edildi. Ankara Ptt Pul Müzesinde eserleri bulunmaktadır. Lunapark çalışmalarında yapmış olduğu heykeller ve pano resimleri Rusya, Irak, Dubai, Yugoslavya, İtalya, Almanya ve Fransa'ya ihraç edildi. Türkmenistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda eserleri bulunmaktır. Ordu, Samsun Arsuz'da canlı performanslar yaptı. 70'den fazla Karma Sergiye katılan sanatçı çalışmalarını Ankara'da bulunan atölyesinde sürdürmektedir. Yurtiçi ve yurtdışı pek çok koleksiyonda eseri bulunan Efgan BEYAZ, BRHD Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği üyesidir.

Ock

GÜZEL SANATLAR PODCAST

Zafere Giden Yol; “İstiklal Yolundan Cumhuriyet’e” Radyo Tiyatrosu Bölüm Açıklaması

Güzel Sanatlar Podcast bu şovunda yine bir ilke imza atarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılı anısına bir radyo tiyatrosuyla sizlerle birlikte olacak. Bu çalışmamız “Sonsuza Dek Cumhuriyet” diyerek gönülden bağlı olduğumuz Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. Yılı Anısına Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Tarafından Yapılmıştır.

YAZAN: Hatice GEÇİM

SUNUM: Hatice GEÇİM-Mehtap MEYDANERİ

TARİH DANIŞMANI: Mehmet Fatih GEÇİM

ORKESTRA:

KEMAN: Melike KARA, Mehtap MEYDANERİ 

ÇELLO: Cemre KARAJ

FLÜT: Nur ÇAĞIRAN, 

GİTAR: Uğur UĞURLU

BAĞLAMA/CURA: Mustafa ÇAĞIRAN

KLARNET/SAKSAFON: Mustafa DANKI

SOLİST: Mehtap MEYDANERİ

SABAH EZANI: Serhat ÖLMEZ

MİDİ ALTYAPI: Uğur UĞURLU

TEKNİK EKİP/ KAYIT MİKSAJ: Orhan Berk EMİR

EFEKTLER: Orhan Berk EMİR

OYNAYANLAR: 

DEDE: Berkcan BALAS

TORUN/ ALİ: Mert Ali MEYDANERİ

TORUN/ SEVDE: Hatice Ebrar YAVUZ

ABLA/ AYŞE: Belinay GÖKMEN

KAĞNI KOLU BAŞI ELİF: Kezban DOĞAN

AYŞENİN NİŞANLISI MEHMET: Musap Alperen AYDOĞAN

KOMUTAN: Buğra Efe NİŞANCI

HANCI HALİL AĞA: Yusuf KARA 

CINGIL: Sezer DİNÇER 

YAYIN YÖNETMENİ: Şafak YILMAZTÜRK 

PROJE GENEL KOORDİNATÖRÜ: Ali MEYDANERİ

Ock

Milli Eğitim Bakanlığı Dönem Sonu Faaliyetleri kapsamında Drama Eğitimeni Sayın Hakan Yüzgeç hocanın konuk olduğu yaratıcı drama etkinliği gerçekleştirildi.  Grup çalışmaları, yaratıcı drama, işitsel oyunlarla ögrencileirmizi eğlenceli ve öğretici bir drama  Atölyesiyle buluşturan kıymetli hocamıza destek ve katkıları için teşekkür ederiz.

Ock

Milli Eğitim Bakanlığı Dönem Sonu Faaliyetleri kapsamında, Kök  Değerler Projesi  çerçevesinde okulumuz öğretmenleri Ahmet Bilgin ve Fatma Ceylan tarafından organize edilen ve  Karatekin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden Prof. Dr. Sayın Gürbüz Özdemir hocanın konuk olduğu söyleşi gerçekleştirildi. Öğrencilerimizle "Adalet" konulu söyleşi gerçekleştiren kıymetli hocamıza destek ve katkıları için teşekkür ederiz.

Ock

Milli Eğitim Bakanlığı Dönem Sonu Faaliyetleri kapsamında, okulumuz Fotoğrafçılık Kulübü organizesi  ile Profesyonel Fotoğraf Sanatçısı Nesrin Yanık Çorakbaş okulumuzda misafirimiz oldu. Resim Bölümü  öğrencilerimize yönelik düzenlenen "Anı Yakala" konulu Fotoğraf workshop etkinliği  öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.Workshop sonrası İlimiz Köprü sokakta Dış mekan çekimi yapan sanatçımız ve kulüp öğrencilerimiz eğlenceli ve öğretici bir etkinlik gerçekleştirdiler. Misafirimize destek ve katkıları için teşekkür ederiz.

Ock

Milli Egitim Bakanlığı Dönem sonu faaliyetleri kapsamında, İlimiz Dr.Refik Saydam İlkokulu öğrencileri okulumuzu ziyaret ederek “Tecrübeni Paylaş” etkinliğinde Resim bölümü öğrencilerimizle seramik tabaklar yaptılar. Ardından müzik bölümü öğrencilerimizle bir araya gelerek enstrümanları tanıyıp küçük bir dinletiye katıldılar. Minik misafirlerimize, öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ederiz.

2s

Ock

Milli Eğitim Bakanlığı Dönem sonu faaliyetleri kapsamında “Kardeşim Üşümesin” projesi etkinliğinde tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz eşliğinde kardeş okulumuz Şanlıurfa /Gürkuyu İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerine hediye edilecek berelerimizin yapımını tamamladık. Çok yakında yola çıkıyor berelerimiz kardeşlerimizin yüreğini ısıtması dileğiyle...

Ock

Milli Eğitim Bakanlığı Dönem sonu faaliyetleri kapsamında okulumuz müzik bölümü öğrencileri tarafından , öğretmenleri eşliğinde tüm öğretmen ve öğrencilerimize “Dönem Sonu Müzik Dinletisi” yapıldı. Okulumuz Müzik Bölümü ailesine teşekkür ederiz.

Ock

Bnd.Yb. Levent YÜCEKAN ve Bnd.Asb.Kd.Üçvş. Abdullah UĞURLU tarafından Millî Savunma Üniversitesine bağlı Bando Astsubay Meslek Yüksekokuluna (BAMYO) askerî  öğrenci temin süreci ile tahsis edilecek kontenjanının  tamamlanması  ve  okula nitelikli  öğrenci  temin  edilebilmesi  maksadıyla temin faaliyetlerine ilişkin sürecin doğru ve etkili bir şekilde anlatılması kapsamında okulumuz öğrencilere yönelik tanıtım faaliyeti gerçekleşmiştir.

Ara

limiz Rehberlik Araştırma Merkezi koordinatörlüğünde  Uzman Öğretmen Psikolojik Danışman Sayın Mehmet Bozkurt tarafından okulumuz 1 ve 11.sınıf öğrencilerine yönelik olarak Kariyer Yolculuğu ve Başarı konulu söyleşi gerçekleştirildi. Ögrencileirmizin ilgiyle izlediği sunum için Kıymetli hocamız Sayın Mehmet Bozkurt ve İlimiz Rehberlik Araştırma merkezimize katkıları için teşekkür ederiz.